Czy warto zainwestować w profesjonalne usuwanie wilgoci?

Naprawa i odbudowa domu może się udać gdy zamówisz usuwanie wilgoci! Gdy twój dom wyschnie, likwidator strat zorganizuje przybycie hydraulików, budowniczych i elektryków do twojego domu w celu naprawy. Rozpocznie się proces sprzątania, zwykle z udziałem profesjonalnych sprzątaczy.

Jeśli wolisz skorzystać z własnego konstruktora, a nie tego wyznaczonego przez likwidatora szkód, będziesz odpowiedzialny za upewnienie się, że jest on kompetentny – Twój ubezpieczyciel nie zapłaci za usuwanie wilgoci czy naprawę kiepskich prac budowlanych. Twój likwidator szkód może zapytać, czy chcesz wprowadzić zmiany w swoim domu, aby był bardziej odporny na wypadek powodzi w przyszłości. Zmiany te mogą obejmować wymianę dywanu na wodoodporną podłogę, profesjonalne usuwanie wilgoci z budynku, instalację aluminiowych mebli kuchennych lub umieszczenie gniazdek elektrycznych wyżej na ścianach.

Chociaż ubezpieczyciel będzie odpowiedzialny za koszt usuwania wilgoci i przywrócenia domu do jego pierwotnego stanu, jeśli którakolwiek z tych zmian wyniesie więcej, zostaniesz poproszony o zapłacenie różnicy.

Wymiana zawartości uszkodzonej przez wodę powodziową:
Większość polis dotyczących zawartości obejmuje koszt wymiany uszkodzonych elementów na równoważne nowe i pokrywa koszty za usuwanie wilgoci, chociaż niektóre polisy – zwane polisami odszkodowawczymi – uwzględniają zużycie.