Izolacja pianą pur jest konieczności w problemach z wilgocią!

Pianka iniekcyjna jakiej dotyczy izolacja pianą pur jest podobnym produktem izolacyjnym, jednak stosowana jest wyłącznie w zamkniętych zagłębieniach istniejących ścian, co czyni ją bardzo przydatną przy renowacjach. Proces montażu różni się także od izolacji z pianki natryskowej.

Niektóre pianki wtryskowe z jakich korzysta izolacja pianą pur  to trzyczęściowe produkty żywiczne zmieszane ze środkiem spieniającym i wodą. Dużą zaletą tego rodzaju izolacji piankowej jest to, że można ją montować w ścianach z istniejącą izolacją z włókna szklanego bez usuwania starego materiału.

Istnieją jednak także różnice, szczególnie w sposobie wytwarzania izolacji z pianki natryskowej. W tym artykule skupię się na piance w sprayu.

Istnieją dwa rodzaje izolacji piankowej stosowane na miejscu: otwartokomórkowe i zamkniętokomórkowe. Zazwyczaj oba są wykonane z poliuretanu. Mają one swoje zalety i wady, więc rozważmy to w pierwszej kolejności.

Pianka o zamkniętych komórkach jakich dotyczy izolacja pianą pur składa się z zamkniętych komórek o dużej gęstości. Komórki te wypełnione są gazem, który umożliwia piance rozszerzanie się i wypełnianie wszystkich szczelin i przestrzeni wokół niej. Po utwardzeniu staje się sztywny, co ma tę zaletę, że wzmacnia konstrukcję, na którą został nałożony.

W stanach regularnie dotkniętych huraganami, takich jak Floryda, gdzie mieszkam, izolacja ścian z pianki natryskowej o zamkniętych komórkach zapewnia właścicielom domów pewność, że ich domy przetrwają duże burze. To ogromne!