Windy mieszkaniowe czy windy towarowe?

Windy mieszkalne i windy towarowe składają się z 3 podstawowych elementów funkcjonalnych; wagon, konstrukcja szynowa i układ napędowy. Samochód jest najbardziej widoczną częścią domowej windy. Może być wykonany w różnych rozmiarach i konfiguracjach i istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz dostosować swój domowy samochód windy, aby pasował do wystroju Twojego domu. Wagon windy towarowej to element, który przewozi pasażerów od lądowania do lądowania. Wagon jest przewożony do miejsca przeznaczenia na konstrukcji szynowej. Konstrukcja szynowa jest zamontowana do szybu i jest integralną częścią stabilności i bezpieczeństwa systemu.

Ostatnią częścią windy towarowej, mieszkalnej jest sam system napędowy. To właśnie układ napędowy sprawia, że ​​samochód porusza się po konstrukcji szynowej. Planując windę, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych systemów napędowych.

Windy towarowe mają silnik umieszczony w górnej części konstrukcji szyny i jest wyposażony w przeciwwagę, aby poprawić przenoszenie mocy. Kiedy windy towarowe porusza jąsię w górę, przeciwwaga przesuwa się w dół i na odwrót. Zaletą tego systemu jest możliwość zamontowania silnika i sterownika w szybie wyciągowym. Jest dostępny jako winda bez maszynowni, co pozwala zaoszczędzić miejsce w domu.