Wyjazdy dla kobiet czy samotna wędrówka?

Podróżowanie z rodziną i przyjaciółmi może być niesamowicie satysfakcjonujące, oferując doświadczenia i śmiech, które mogą nas związać na całe życie. Mogłoby się więc wydawać, że samotne wakacje lub wyjazd dla kobiet byłyby mniej wzbogacającym doświadczeniem; bez naszych ulubionych ludzi, z którymi moglibyśmy się nim podzielić, jak można to porównać A jednak wielu doświadczonych podróżników ma wspomnienia z niezwykłych, otwierających oczy samotnych podróży, wspaniałych dni, kiedy wyruszyli samotnie lub udali się na zorganizowane wyjazdy dla kobiet, znaleźli, zobaczyli i zauważyli rzeczy, których inaczej nigdy by nie zrobili.

Dlaczego podróżować tylko w gronie kobiet? Zastanów się nad tym samodzielnie. Oto kilka powodów, dla których przynajmniej raz w życiu powinieneś podróżować samotnie.

Lepiej wybrać wyjazdy dla kobiet czy samotny wyjazd? Będąc sama skoncentrujesz się bardziej na miejscu docelowym! Kiedy jesteś sam na wakacjach, brak znajomych ludzi, z którymi możesz wchodzić w interakcje, zmusza Cię do bardziej bezpośredniego angażowania się w otoczenie – raczej na to, gdzie jesteś, niż z kim jesteś. Prawdopodobnie dlatego wielu podróżników zgłasza bardziej żywe wspomnienia z podróży w pojedynkę; ich uwaga jest całkowicie skupiona na otoczeniu.

Ale udając się na wyjazdy dla kobiet poznasz więcej mieszkańców! Choć nie zawsze możesz polegać na swoich podróżujących partnerach, którzy kupią śniadanie, wykorzystają ich lepsze umiejętności językowe do załatwiania spraw lub rozpraszają Cię podczas nudnej jazdy pociągiem, musisz zwrócić się do miejscowych – niezależnie od tego, czy szukasz interakcji z ludźmi, czy nie . Podróżujący samotnie może również wydawać się bardziej przystępna. Jeśli jesteś z partnerem lub przyjacielem, kuszące jest rozmawianie głównie ze sobą, a osoby z zewnątrz mogą nie chcieć narzucać się. Ale jeśli jesteś sam, często łatwiej komuś innemu nawiązać z Tobą rozmowę (lub odwrotnie).