Czemu zaradzi serwis palników Kartuzy, Kościerzyna?

Jeśli twój piec ma bardzo słaby, ale wciąż bardzo równomierny płomień, winien jest zawór sterujący – zaradzi temu serwis palników Kartuzy, Kościerzyna. Zawór sterujący w Twojej gazowej płycie kuchennej jest odpowiedzialny za kontrolowanie ciśnienia gazu. To właśnie pozwala kontrolować siłę płomienia podczas różnych ustawień pieca. Jeśli zauważysz, że płomień migocze na Twoim piecu lub nie możesz zmienić siły płomieni na swoim piecu, może to oznaczać, że zawór kontrolny jest uszkodzony i będzie wymagał wymiany lub serwisu palników Kartuzy, Kościerzyna.

Przed rozpoczęciem prac serwisu palników Kartuzy, Kościerzynaupewnij się, że dla własnego bezpieczeństwa odcięto dopływ prądu i gazu do pieca. Zawór sterujący gazem znajduje się za pokrętłami palnika, więc jego osiągnięcie będzie się różnić w zależności od tego, czy korzystasz z kuchenki, czy z płyty do zabudowy. Najpierw musisz zdjąć główną pokrywę pieca, co będzie wymagało zdjęcia wszystkich pokręteł sterujących i zdjęcia wszystkich głowic palników. W przypadku pieców do zabudowy będziesz mieć dostęp do zaworów sterujących. Jednak dla tych, którzy używają zakresu, będziesz musiał zdjąć pokrywę kolektora, która zakrywa pokrętła. Można to zrobić, otwierając drzwiczki piekarnika i odkręcając śruby na górnej krawędzi.

Gdy zawory sterujące są w zasięgu, będziesz chciał wyjąć wyłącznik iskrowy z palnika, którego zawór wymieniasz. Następnie wykonując serwis palników Kartuzy, Kościerzyna można użyć klucza do odłączenia przewodu gazowego od zaworu. Na koniec trzeba będzie wykręcić śruby z zacisku montażowego, aby móc wyjąć stary zawór. Upewnij się, że uszczelka nowego zaworu sterującego jest nienaruszona i że jest dobrze zamocowana na swoim miejscu. Ponieważ ta naprawa obejmuje części, które są kluczowe dla doprowadzenia gazu do palników, zdecydowanie zaleca się rozważenie wykonania naprawy przez profesjonalistę wykonującego serwis palników Kartuzy, Kościerzyna.